>> Skånska Maffian på Facebook <<


DIDRIKSONs


blank


...något man förtjänar.

Skånska Maffian är lyckligt lottade som har ett gott nätverk runt om sig med kunniga människor så som musiker, tekniker, produktionsbolag o s v. De olika bandmedlemmarna har spelat med artister som Hasse Andersson, Danne Stråhed, Mikael Rickfors, Mats Ronander, Annelie Rydé, Jan Johansen, Charlotte Perelli, Gladys del Pilar, m fl, så det finns alltid möjlighet att krydda en kväll med en gästartist om så önskas...

250 kg kärlek – www.250kg.se
Annelie Rydé – www.annelieryde.se
BandShop.se – www.bandshop.se
Bröderna Rongedal – www.rongedal.se
Charlotte Perrelli – www.charlotteperrelli.com
Chasing Sparks – www.chasingsparks.nu
Dan Hylander – www.danhylander.se
Didriksons – www.didriksons.com
EBS Sweden – www.ebs.com
Fast Future Records – www.fastfuturerecords.se
Gladys del Pilar – www.gladysdelpilar.nu
Halmén Musik – www.halmenmusik.se
Jan Johansen – www.janjohansen.biz
Liljedahls musik – www.liljedahlsmusik.com
Magnus Olsson – www.magnusolsson.com
Mats Ronander – www.matsronander.se
Melody Music – www.melodymusic.se
Mikael Brinkensjärna – www.djbrinkenstjarna.se
Mikael Rickfors – www.rickfors.se
Musikbörsen Kristianstad – www.musikborsen.se
Nya Ljus – www.nyaljus.se
Peter Whalbeck – www.wahlbeck.se
Plugged Music – www.plugged.se
Peters Gitarrverkstad – www.petersgitarrverkstad.se
Py Bäckman – www.pybackman.se
Rock'n'roll Law – www.rockandroll-law.com
Solsting The Band – www.solstingtheband.se

Tomas Pettersson – www.petterssonmusic.com