Dag Distrikt Klubb Sjö Benämning Övrigt
Feb.     http://team-orebroarna.blogspot.se/    
10 Fre Dalarna Tunabygden   Mormyskafestival  
11 Lör Dalarna Tunabygden   Mormyskafestival  
11 Lör Skaraborg Tibro SFK Kyrksjön RST  
11 Lör Småland Tenhults SFK     Seriepimpel 5
11 Lör Östergötland SFK Firren Ämmern Söderö  
11 Lör Gästrikland AFK Guldkroken Storsjön,Västerfjärden Ind. + lottade 2-mannalag Levi Svedberg Challange
11 Lör Västmanland Mälardalens TF     Serietävling 4
11 Lör Hälsingland AFK Flugan   Sportfiskecentrumnappet  
12 Sön Dalarna Älvdalens SFK   Öppet KM 4  
12 Sön Dalarna Tunabygden   Mormyskafestival  
12 Sön Norge Eidsberg JFF Lundebyvattnet    
12 Sön Norge SFK Acerina Lyseren Norgecup 6  
12 Sön S.Älvsborg FOF Älgen Öresjön Borås Öppna  
12 Sön Södermanland Hälleforsnäs FVF     DM 3
12 Sön Skaraborg     DM 3 + 4 Mormyska  
12 Sön Värmland Torsby SFK Velen    
12 Sön Västmanland Atletfiskarna      
12 Sön Kalmar Virserum SFK     DM 4
12 Sön Stockholm FK Forellen     Serie 4
12 Sön Örebro Vattnan Alsen   Serietävling 5
18 Lör Hälsingland AFK Flugan   Hjortingsminne  
18 Lör Västmanland Mälardalens TF   Mormyska  
18 Lör Norge Rakkestad o Degernäs Glomsrödsjön   11.00 - 15.00
18 Lör Norge Odal SFK Dölisjön    
18 Lör Jämtland Sundsjöfiskarna Sundsjön Sundsjökulan  
18 Lör Östergötland Rimforsa FK Åsunden Mjölkvik  
18 Lör Småland Kronoberg   Smålandsmästerskap  
18 Lör Dalarna Smedjebackens SFK N. Barken    
18 Lör Värmland SFK Pirken Lidsjön    
19 Sön Norge Arendal JFF Molandsvattnet    
19 Sön Norge Udnes JFF Finnholtsjön    
19 Sön Norge Råde JFF Vansjö    
19 Sön Värmland Brevik SK Ränken Breviksnappet  
19 Sön Östergötland Malexander SFK   DM Mormyska  
19 Sön Jämtland Sundsjöfiskarna Bensjön Bensjökulan  
19 Sön Södermanland Torshälla SFK      
19 Sön S.Älvsborg FK Knallen     DM delt 3
19 Sön Småland Forserums SFK     Seriepimpel 6
19 Sön Skaraborg Skara SFK Lerdalalången Långenmästerskap  
19 Sön Dalarna Älvkroken Skramsen   DM Serie 3
19 Sön Hälsingland SFK Ljusnan      
19 Sön Västmanland Atletfiskarna   DM Individuellt  
19 Sön Uppland Enköpings AF Mälaren Fånörycket  
19 Sön Stockholm Stäket SF Mälaren För-SM Serie 5
19 Sön Örebro Frövi SFK Väringen Väringen Cup Serie Reserv 1
25 Lör Hälsingland BTK-90   DM Individuellt  
25 Lör Västmanland Mälardalens TF   DM Lagtävling  
25 Lör Örebro Degerfors     Serie Reserv 2
25 Lör Dalarna Borlänge SFK Runn Cancertävlingen  
25 Lör Kalmar Vrångfalls AFK Mossjön    
25 Lör Skaraborg Tibro SFK Kyrksjön    
25 Lör Västernorrland SFK Högakusten   Ångermanlands öppna DM Serie 2
25 Lör Norge Siljan JFF Gorningen   11.00 - 15.00
25 Lör Norge Eidsvoll Skog JFF Skrukkelisjön Fylkemästerskap 11.00 - 15.00
25 Lör Norge Drammens SFK Lövnesvannet Fylkemästerskap  
25 Lör Värmland Nordmarksfiskarna V. Silen DM Lagtävling  
25 Lör Jämtland Ulriksforsarna   Jämtcupen  
26 Sön Jämtland Ulriksforsarna   Jämtcupen  
26 Sön Norge Arendal JFF Hovatn Fylkemästerskap  
26 Sön Norge Kongsvinger JFF Nordre Öyungen Fylkemästerskap  
26 Sön Norge Båstad Grunneier JFF Öyeren Fylkemästerskap  
26 Sön Norge Oslomarka JFF Lysern Fylkemästerskap 11.00 - 13.00
26 Sön Västernorrland SFF Stenbiten Kyrkviken Kramforsnappet  
26 Sön Gästrikland SFK Ycklaren     DM 1
26 Sön Södermanland Kvicksund FVF Ev. Mälaren   DM 4
26 Sön Värmland   Kattfjorden Pimpelfiskare mot cancer  
26 Sön Östergötland SFK Baltzar Lien Cancertävlingen  
26 Sön Skaraborg Tibro SFK Örlen    
26 Sön Småland Tenhults SFK   Tallin fisket välgörenhetstävling  
26 Sön Hälsingland SFK Ljusnan   DM Lagtävling  
26 Sön Uppland Enköpings AF   Frukt juice open  
26 Sön Stockholm Vaxholm     Serie 6
26 Sön Örebro Götlunda FK   DM Mormyska 2017  
26 Sön Dalarna Ovansiljans SFK   DM Individuellt & Lagtävling DM Serie 4
Mars     http://team-orebroarna.blogspot.se/    
4 Lör Norge Toten JFF Mjösa Norskamästerskapen lagtävling  
4 Lör Hälsingland Woxnadalen Mållången Woxnadalsnappet  
4 Lör Dalarna Leksandsfirren      
4 Lör Västmanland Silverfiskarna Hörendesjön Mellansvenska lagmästerskapen  
4 Lör Dalarna Älvdalens SFK   Öppet KM 5  
4 Lör Västernorrland SFK Storfiskarna Storsjön Storfiskarnappet DM Serie 3
4 Lör Värmland     KM Dag  
4 Lör Norrbotten Luleå SFK Södra hamnen (preliminärt datum) Lulenappet  
5 Sön Norge Toten JFF Mjösa Norskamästerskapen Individuellt  
5 Sön Skaraborg Mariestad SFK Vänern    
5 Sön Östergötland Malexander SFK Sommen Sommenrycket  
5 Sön Södermanland Eskilstuna SF   Lagtävling 3-manna  
5 Sön Västerbotten Skellefteå SFK Ursviksfjärden Ursviksnappet 11.00 - 14.00
5 Sön Västmanland Fagersta AFK Åmäningen Bergslagsmästerkap  
5 Sön Jämtland Sundsjöfiskarna Hosjön    
5 Sön Värmland Åmotfors AFKT Bysjön DM Individuellt  
5 Sön Uppland Enköpings AF   Härjarörycket  
5 Sön Stockholm Sportfiskeboden   Sportfiskeboden cup  
5 Sön Hälsingland BTK-90   Vansätternappet  
5 Sön Dalarna Lingheds SFK   Linghedsnappet  
10 Fre Jämtland Jämtlandskroken   Kälarne Cup  
11 Lör Jämtland Jämtlandskroken   Kälarne Cup  
11 Lör Norge Asker JFF Gjellumvattnet   11.00 - 15.00
11 Lör Västernorrland Öbacka SFK Storvegsjön Öbackanappet DM Serie 4
11 Lör Östergötland SFK Firren Risten Missmyra  
11 Lör Värmland SFK Älvkroken   DM Mormyska  
11 Lör Värmland SFK Wasa      
11 Lör Hälsingland Byalag Grängen   Grängennappet  
11 Lör Dalarna Falubygdens SFK Runn Falumästerskapet  
12 Sön Jämtland Jämtlandskroken   Kälarne Cup  
12 Sön Norge Röyken o Åros JFF Skapertjärn    
12 Sön Norge Brandval JFF Nugguren    
12 Sön Västernorrland FVF Öringen Ångermanälven Dynäsnappet  
12 Sön Dalarna Borlänge SFK Ösjön Borlängemästerskapet  
12 Sön Skaraborg Skara SFK Vristulven    
12 Sön Värmland Jössefiskarna Glafsfjorden   5-timmars
16 Tor Dalarna Grängesfirren   Mittiveckannappet  
17 Fre Norge NM Gjövik   Förtävling NM  
18 Lör Norge NM Gjövik   Nordiskamästerskapen  
18 Lör Värmland Torsby SFK Gröcken    
18 Lör Västerbotten PK Nordic      
18 Lör Jämtland Sportfiskarna J/H Sösjön Sösjöpimpeln  
18 Lör Västernorrland FVF Öringen   DM Pimpel  
18 Lör Västmanland Mälardalens TF   DM Mormyska  
18 Lör Skaraborg Tibro SFK Kyrksjön    
18 Lör Hälsingland AFK Fyra fiskar Bergviken Kilaforsnappet  
19 Sön Jämtland Bergsfiskarna   Bergsnappet  
19 Sön Västerbotten Sportfiskarna Örträsk   Delt. 1 Storfiskarn Långsele  
19 Sön Västmanland Silverfiskarna Österviken    
19 Sön Skaraborg Tibro SFK Viken   5-timmars
19 Sön Västernorrland Sundsvalls SFK Sidsjön ST-nappet  
19 Sön Hälsingland AFK Flugan   Flugannappet  
19 Sön Dalarna Smedjebackens SFK N. Barken  Barkennappet Söderbärke
25 Lör Dalarna Älvdalens SFK Nässjön Älvdalsnappet  
25 Lör Västmanland Fagersta AFK Åmäningen   5-timmars
25 Lör Västerbotten     Åselenappet  
25 Lör Jämtland SM Jämtlandskroken    SM Mormyska  
26 Sön Jämtland SM Jämtlandskroken    SM Mormyska  
16 Sön Norge Odal JFF Storsjön    
26 Sön Västerbotten Norsjö SFK   DM pimpel  
26 Sön Jämtland Bybergets intresseförening   Bybergspimpeln  
April     http://team-orebroarna.blogspot.se/    
1 Lör Norge SFK Raufjöringen Rögden   11.00 - 15.00
1 Lör Jämtland Svegs SFK Siksjön Siksjöpimpeln/Barncancerfonden  
1 Lör Västerbotten SM Skellefteå SFK Burträsksjön SM Individuellt  
2 Sön Västerbotten SM Skellefteå SFK Burträsksjön SM Lagtävling  
2 Sön Norge Toten JFF Grönnsjön   11.00 - 15.00
2 Sön Norge SFK Raufjöringen Rögden   11.00 - 15.00
8 Lör Dalarna Skinnkroken   Skinnarnappet  
8 Lör Norge Gjövik och Toten Sillongen   11.00 - 15.00
8 Lör Jämtland Bergsfiskarna   DM Pimpel  
8 Lör Värmland SFK Älvkroken Fageråssjön    
8 Lör Västerbotten Sportfiskarna Örträsk   Delt. 2 Storfiskarn Vargträsk  
8 Lör Norrbotten Järvträsk byastugeförening   Järvträsknappet 11.00 - 14.00
9 Sön Västerbotten Norsjö SFK   Norr-dons nappet 10.00 - 15.00
9 Sön Norrbotten Älvsby SFK Arvidsträsk DM Pimpel  
9 Sön Norrbotten Kiruna IF Luossajärvi Kiruna hugget  
9 Sön Jämtland Bergsfiskarna   DM Pimpel  
9 Sön Värmland SFK Älvkroken Letten    
9 Sön Dalarna Älvdalens SFK Vansjön Öppet KM 6 5 tim.
12 Ons Jämtland Sundsjöfiskarna Björnsjön   16.00 - 19.00
13 Tor Jämtland Ulriksforsarna Vikfjärden   14.00 - 18.00
14 Fre Jämtland Ulriksforsarna Sporrsjön   10.00 - 15.00
14 Fre Norrbotten Minkarna   Pitenappet  
14 Fre Norge Eidskog JFF S. Öiongen Öiongmästerskap  
14 Fre Västerbotten SFK Bottennappet Österfjärden Påsknappet 11.00 - 13.00
14 Fre Dalarna Idreöringen Idresjön Idrerycket  
15 Lör Jämtland Ulriksforsarna Gåxsjön   10.00 - 15.00
15 Lör Västerbotten Sportfiskarna Örträsk   Delt. 3 Storfiskarn Örträsk  
16 Sön Jämtland Sundsjöfiskarna Revsundssjön Vikinganappet 09.00 - 13.00
16 Sön Jämtland Sundsjöfiskarna Revsundssjön   16.00 - 19.00
16 Sön Dalarna Venjansfirren Venjan Venjanspirket  
17 Mån Jämtland Sundsjöfiskarna Sundsjön Torsängspimpeln  
17 Mån Dalarna Ovansiljans SFK St. Hamrasjön OS Pimpeln 5 tim
17 Mån Dalarna Särnaharren Särnasjön Särnanappet  
18 Tis Dalarna Särnaharren   Särna fjällcup  
19 Ons Dalarna Särnaharren   Särna fjällcup  
20 Tor Dalarna Särnaharren   Särna fjällcup  
21 Fre Dalarna Särnaharren   Särna fjällcup  
22 Lör Norge Trysil SPFK Rysjön Trysilcupen  
23 Sön Norge Trysil SPFK Eltsjön Trysilcupen  
24 Mån Dalarna Stormens vänner   Sälen cup fm.
24 Mån Dalarna Stormens vänner   Sälen cup em.
25 Tis Dalarna Stormens vänner   Sälen cup fm.
25 Tis Dalarna Stormens vänner   Sälen cup em.
26 Ons Dalarna Stormens vänner   Sälen cup fm.
27 Tor          
Pimpelkulor arrangeras onsdagar av Falubygden/Borlänge ring telesvar 01243 - 239644    
Pimpelkulor arrangeras torsdagar av Grängesfirren ring telesvar 072 - 719 86 61    
Dalarna   0243 - 23 96 44 http://www.borlangesfk.se/      
Gästrikland 0290 - 237 15 http://guldkroken.blogspot.se/    
Härjedalen   http://svegssportfiskeklubb.se/    
Hälsingland 0278 - 120 80 http://www.woxnadalenssfk.se/    
Jämtland 063 - 68 56 914 http://www.sundsjofiskarna.se/    
Kalmar 070 -301 05 58 http://sfkd.se/      
Skaraborg 0502 - 144 55 http://skaraborgsdistriktet.blogspot.se/    
Stockholm 08 - 19 21 41 http://tabypimpelfiskare.se      
Södermanland 076 - 772 38 11 http://www.sportfiskarnasormland.se/    
Uppland   070 - 320 08 01 http://www.enkopings-amatorfiskarforening.se/    
Värmland 070 - 320 08 01 http://sportfiskarnavarmland.blogspot.se/    
Västmanland 0220 -171 51        
Örebro 019 - 31 01 14 http://www.noragyttorp.se/      
Östergötland 0730 - 81 42 25 http://fkjokers.blogspot.se/      
    Tävlingsklubbar               
Degerfors AFK 0586 - 454 90 http://www.degerfors.afk.dinstudio.se/    
Fagersta AFK 0223 - 136 97 http://www.fagerstaafk.se/      
Falubygdens SFK   http://www.falubygdenssfk.blogspot.se/    
FK Knallen 033 - 255027 https://knallens.wordpress.com/    
Grängesfirren 072 - 719 86 61 http://www.grangesfirren.se/      
Jämtkroken 070 - 371 81 38 http://www.jamtkroken.com/      
Karlskoga AFK 0586 - 341 55 http://www.mockelnforeningarna.se/karlskogaafk/    
Leksandsfirren 0247 - 334 88        
Mälardalens TF   http://www5.idrottonline.se/MalardalensTavlingsfiskare-Casting/  
Nora-Gyttorp  0587 - 257 00 http://www.noragyttorp.se/      
Ovansiljans SFK 0250 - 406 03 http://ovansiljanssfk.blogg.se/    
Rimforsa FK   http://www.rimforsafk.se/      
SFK Pirken   http://sfkpirken.blogspot.se/      
SFK Trekroken   http://www.sfktrekroken.se/      
SFK Wasa   http://www.sfkwasa.se/      
Skinnkroken 0280 - 136 17 http://www.skinnkroken.se/      
Sturefiskarna 0589 - 191 60 http://www.sturefiskarna.se/      
Stäkets SF 08 - 58 35 71 60 http://www.staketssf.se/      
Tibro SFK 076 - 78 64 833 http://tibrosfk.se/      
Tunabygden SFK 0243 - 132 60 http://www.tunabygdens-sfk.se/    
Venjansfirren 0250 - 622 04        
Älvdalens SFK   http://alvdalenssportfiskeklubb.bloggo.nu/    
Älvkroken  0281 - 222 76 http://www.laget.se/Vansbrofiske Vansbro    
Älvkroken  070 - 65 74 301 http://alvkroken.blogspot.se/ Sysslebäck    
SFK Raufjoringen http://www.raufjoringen.no      
Pimpelkonk   http://pimpelkonk.blogspot.no    
Pimpelsport   http://www.pimpelsport.se