PLAC. NAMN DM KLUBB FÅSJÖN NORASJÖN ALKVETTERN SÖRÄLGEN POÄNG KLARA FÖR SM-2011
Y.H Junior 50% minst 3 st
1  Joakim Eriksson 1 NGF 1 1 1 X 3 KLAR  DM
   David Eriksson X NGF 2 3 X X X KLAR SERIEN
   Linus Ericsson X NGF X 2 X X X KLAR SERIEN
Ä Herr Junior 30% minst 3 st
1  Per Stenquist 1 Karlskoga X 1 X X X KLAR  DM
2  Linus Lassfolk 2 Trollfisken X X X X X KLAR  DM
   Joakim Bornedal X NGF X 2 X X X KLAR SERIEN
Herr Senior 15% = 7 st  ( 3 från Dm och 4 från serien )
1  Ove Rosen 20 Vattnan 1 25 3 2 6 KLAR SERIEN
2  Per Nilsson  1 NGF 4 8 1 X 7 KLAR  DM
3  P-O Eriksson 6 NGF 2 7 11 3 12 KLAR SERIEN
4  Jan-Erik Stange  5 Degerfors 16 1 6 7 14 KLAR SERIEN
5  Peter Pistol 15 Degerfors 3 5 13 6 14 KLAR SERIEN
6  Per Häll  2 NGF 8 2 5 X 15 KLAR  DM
7  Jesper Dyberg  3 NGF 9 3 14 X 26 KLAR  DM
8  Olle Eriksson 10 NGF 14 13 8 1 22 1:A RESERV
9  Ulf Eriksson 19 NGF X 15 2 9 26 2:A RESERV
10  Nicklas Gustavsson 29 NGF 13 6 19 8 27 3:E RESERV
11  Henrik Lindgren 26 NGF 15 10 18 4 29 4:E RESERV
12  Nils Ekbom 16 NGF X 31 12 10 53 5:E RESERV
   Mikael Nyman 27 Örebro Döva 11 X 9 X X
   Greger Carlsson  11 Götlunda 17 4 X X X
   Janne Johansson  7 NGF X 18 4 X X
   Pelle Antonsson 9 NGF 12 11 X X X
   Börje Rehn X Linde-Pirkka X 19 X 5 X
   Thomas Larsson 23 NGF 5 20 X X X
   Mats Olsson 12 Vattnan 6 22 X X X
   Mikael Cederborg X NGF 7 21 X X X
   Ulf Stenquist  17 Karlskoga X 16 17 X X
   Göran Fors 31 NGF X 24 10 X X
   Leif Eriksson 4 NGF 10 27 X X X
   Patrik Asp 35 Karlskoga X 34 20 X X
   Robert Funke 25 NGF X X 7 X X
   Kenneth Hansson 13 NGF X 9 X X X
   Tomas Fällman 8 Karlskoga X 12 X X X
   Jorma Laasanen X Fellingsbro X 14 X X X
   Harald Karlsson 21 Örebro Döva X X 15 X X
   Kjell Korp X Karlskoga X X 16 X X
   Mats Stengarn X Götlunda X 17 X X X
   Robert Gustavsson X Vattnan X 23 X X X
   Mikael Fällman 22 Karlskoga X 26 X X X
   Joakim Gustafsson 28 NGF X 28 X X X
   Johan Cederborg X NGF X 29 X X X
   Christer Cederborg X NGF X 30 X X X
   Christer Embretsen  30 Karlskoga X 32 X X X
   Håkan Yrpo Tuominen 14 Degerfors X X X X X
   George Karlsson  18 Götlunda X X X X X
   Tommy Lassfolk 24 Trollfisken X X X X X
   Per Lassfolk 32 Trollfisken X X X X X
   Pelle Oikemus 33 Hällekroken X X X X X
   Roger Karlsson 34 Örebro Döva X X X X X
   Alex Karlsson 36 NGF X X X X X
Y Herr Veteran 15% = 4 st ( 2 från Dm och 2 från serien )
1  Jan-Erik Persson  1 NGF 1 2 3 X 6 KLAR  DM
2  Håkan Jansson  2 NGF 7 3 1 X 11 KLAR  DM
3  Jorma Kojo 5 Degerfors X 4 6 1 11 KLAR SERIEN
4  Kurt-Arne Larsson 9 NGF 5 1 5 6 11 KLAR SERIEN
5  Bengt-Ove Pettersson 6 NGF 3 6 4 5 12 1:A RESERV
6  Nils Lovén  7 NGF X 11 2 2 15 2:A RESERV
7  Johnny Skoglund  4 NGF 2 5 9 X 16 3:E RESERV
8  Ari Munnukka 12 Karlskoga 8 12 7 X 27 4:E RESERV
9  Reino Mujo 11 Degerfors X 15 11 4 30 5:E RESERV
   Thomas Sjöström  X Degerfors X 10 8 X X
   Harry Engman 8 Lindepirkka 4 17 X X X
   Conny Larsson 10 Örebro Döva 6 16 X X X
   Claes-Åke Eriksson X Karlskoga X 7 X X X
   Klas Bergström X Vattnan X 8 X X X
   Leif Sundin X Karlskoga X 9 X X X
   Stig Eriksson X Karlskoga X X 10 X X
   Tarmo Lepistö X Lindepirkka X 13 X X X
   Osmo Pajula X Lindepirkka X 14 X X X
   Denny Persson X Karlskoga X 18 X X X
   K-G Magnusson 3 NGF X 19 X X X
   Rolf Ohlén X Vattnan X 20 X X X
   Björn Olsson 13 Trollfisken X X X X X
   Kent Sjöberg 14 Hällekroken X X X X X
Ä. Herr Veteran 15% = 5 st ( 2 från Dm och 3 från serien )
1  Rolf Nordqvist  1 NGF 1 1 1 X 3 KLAR  DM
2  Hans-Erik Johansson 9 NGF 3 8 18 1 12 KLAR SERIEN
3  Leif Karlsson 5 NGF X 7 4 2 13 KLAR SERIEN
4  Juho Pesonen  13 Karlskoga 8 10 5 5 18 KLAR SERIEN
5  Harry Lindh 2 NGF X 2 X X X KLAR  DM
6  Kjell Eriksson  7 Götlunda 5 15 11 4 20 1:A RESERV
7  Sören Stange X Hällekroken X 5 12 7 24 2:A RESERV
8  Ingvar Bergström  11 NGF 7 16 15 6 28 3.E RESERV
9  Bengt Österholm 8 NGF 4 17 8 X 29 4:E RESERV
   Ingmar Larsson  3 NGF X 12 3 X X
   Arne Johansson X NGF X 14 6 X X
   Anders Björk X NGF 2 20 X X X
   Alf Sandberg  4 Degerfors X X 2 X X
   Åke Hård  X NGF X 3 X X X
   Jan Eriksson X Linde-pirka X X X 3 X
   Seppo Mäkinen 6 Linde-pirka X 4 X X X
   Olle Gustavsson X NGF 6 X X X X
   Osmo Turunen  X Linde-pirka X 6 X X X
   Georg Boenke  X Karlskoga X X 7 X X
   Lennart Karlsson X Karlskoga X X 9 X X
   Rune Andersson X Frövi X 9 X X X
   Leif Falkeling X Degerfors X X 10 X X
   Aarne Palosaari 14 Linde-pirka X 11 X X X
   Aannar Hansen X Degerfors X X 13 X X
   Stig Åhlander 10 Fellingsbro X 13 X X X
   Bo Rosengren X Karlskoga X X 14 X X
   Ulf Björnfoth X Karlskoga X X 16 X X
   Adolf Glashoft X Karlskoga X X 17 X X
   Ragnar Eriksson  X Götlunda X 18 X X X
   K-G Olsson 12 Fellingsbro X 19 X X X
Dam Senior 15% minst 3 st
1  Lena Göthberg 1 Degerfors X X X X X KLAR  DM
   Katarina Eriksson X Karlskoga X X 1 X X KLAR SERIEN
Dam Veteran 15% minst 3 st
1  Inger Ekbom 1 NGF X X 1 X X KLAR  DM
   Tuula Pesonen  X Karlskoga 1 1 X X X KLAR SERIEN
   Monica Gustavsson X Degerfors X X 2 X X KLAR SERIEN
Ä Dam Veteran 15% minst 3 st
1  Mona-Lisa Muunukka 1 Karlskoga 1 2 3 X 6 KLAR  DM
2  Siv Hård 2 NGF X X 2 1 X KLAR  DM
   Inger Falkeling X Degerfors X X 1 X X VET EJ ?
   Barbro Andersson X Fellingsbro X 1 X X X VET EJ ?
Lagen som också är kvalade för Sm-2011 är följande   
 
Herr Seniorer Nora-gyttorp   J-E Stange   Pär Häll   Pelle Antonsson   Håkan Tuominen  
Herr Veteraner Nora-gyttorp   Kurt-Arne Larsson   Bengt-Ove Pettersson   Håkan Jansson   J-E Persson
Ä Herr Veteraner  Nora-gyttorp   Rolf Nordqvist   Ingemar Larsson   Leif Karlsson   H-E Johansson
Yngre Herr Juniorer Nora-gyttorp   Joakim Eriksson   David Eriksson   Linus Ericsson