Plac. Namn Klubb Dm Norrsjön Norasjön Hjälmaren Alsen Väringen Sörälgen Totalt 
Y.D Junior Alla går vidare till SM
1 Alexandra Höök Hansson NGF DM 1 X X X X X X 0 SM 2012
2                    
Y.H Junior 50% = 4st (2st från Dm , 2st från serien)
1 Jocke Eriksson NGF DM 1 1 1 1 1 2 2 4  SM 2012
2 Christofer Holmqvist NGF 4 X 3 2 X 1 3 9  SM 2012
3 David Eriksson NGF DM 2 3 2 X 3 3 4 11  SM 2012
4 Linus Ericsson NGF 3 2 4 3 4 4 5 13  SM 2012
5 Jesper Ericsson NGF X X 5 X X X 1 6 1 reserv
6 Adam Eng Vattnan X X X X 2 X X 2 2 reserv
7 Joakim Wester NGF X X X X X X 6 6 3 reserv
Ä. Herr Junior 30% eller minst 3 st 
1 Per Stenqvist Karlskoga 1 1 1 1 1 X X 4  SM 2012
2                    
Herr Senior 48 st 15% = 8st (4st från Dm , 4st från serien)
1 Nisse Ekbom NGF 11 X 25 1 6 4 2 13  SM 2012
2 Per Häll NGF X 7 1 2 11 21 5 15  SM 2012
3 Peter Pistol Degerfors 5 1 8 11 8 9 1 18  SM 2012
4 Per Nilsson NGF 13 4 27 3 1 15 10 18  SM 2012
5 Kenneth Hansson NGF 7 9 18 28 5 3 4 21 1 reserv
6 Håkan Tuominen Degerfors 27 X 16 8 2 6 6 22 2 reserv
7 Pelle Antonsson NGF 14 13 4 6 9 11 3 22 3 reserv
8 Jesper Dyberg NGF DM 4 3 20 19 3 1 X 26  SM 2012
9 Greger Carlsson Götlunda DM 1 12 3 14 10 2 X 27  SM 2012
10 Olle Eriksson NGF 22 8 7 5 18 7 8 27 4 reserv
11 J-E Stange Degerfors 10 6 2 24 16 26 9 33 5 reserv
12 Nicklas Gustavsson NGF 6 5 9 18 13 20 7 34
13 P-O Eriksson NGF 21 14 6 9 28 10 X 39
14 Henrik Lindgren NGF 12 10 23 15 4 17 X 46
15 Mikael Cederborg NGF X 18 5 21 7 22 X 51
16 Ove Rosén Vattnan 15 15 19 7 14 X X 55
17 Magnus Andersson Götlunda 16 20 17 10 15 18 X 60
18 Leif Eriksson NGF DM 3 16 22 X 19 X 11 68  SM 2012
34 Mikael Fällman Karlskoga DM 2 X 24 X 27 X X 51  SM 2012
Herr Veteran 25 st 15% = 4st (2st från Dm , 2st från serien) + (Kurt-Arne via SM silver)
1 Kurt-Arne Larsson NGF SM/DM 2 4 1 2 2 1 X 6  SM 2012
2 Jonny Skoglund NGF 7 3 8 1 1 2 X 7  SM 2012
3 Nils Lovén NGF 8 1 2 7 3 4 1 7  SM 2012
4 Håkan Jansson NGF 10 5 12 5 6 8 3 19  SM 2012
5 Lennart Lindberg Lindepircka 13 6 4 8 X 9 X 27 1 reserv
6 Tarmo Lepistö Lindepircka 5 8 9 4 X 11 X 32 2 reserv
7 Harald Karlsson ÖDSFK X X 3 12 X 3 X 18 3 reserv
8 Mikael Nyman ÖDSFK 9 X 7 6 X 7 X 20 4 reserv
9 Jorma Kojo Degerfors 12 X 5 13 5 X X 23 5 reserv
10 Conny Larsson ÖDSFK X X 10 11 X 6 X 27
11 Kenneth Cederborg NGF X 9 X 14 X 5 X 28
12 Thomas Sjöström Degerfors 3 X 16 10 4 X X 30
13 Christer Cederborg NGF X 7 15 9 X X X 31
14 Ari Munnukka Karlskoga X X X 3 X 10 X 13
19 K-G Magnusson NGF DM 1 X 11 X X X X 11  SM 2012
Ä. Herr Veteran 34 st 15% = 6st (3st från Dm , 3st från serien)
1 Rolf Nordqvist NGF 9 3 3 1 1 2 X 7  SM 2012
2 Harry Lindh NGF 10 X 4 X 3 3 2 12  SM 2012
3 B-O Pettersson NGF 13 6 5 3 5 1 X 14  SM 2012
4 Jan-Erik Persson NGF 20 5 2 4 X 4 X 15 1 reserv
5 Leif Karlsson NGF DM 1 1 19 6 2 10 X 19  SM 2012
6 H-E Johansson NGF 17 12 13 2 9 15 3 26 2 reserv
7 Seppo Mäkinen Lindepircka DM 2 2 12 X 6 X 6 26  SM 2012
8 Bengt Österholm NGF 5 10 14 8 7 8 4 27 3 reserv
9 Juho Pesonen Karlskoga 23 7 10 10 11 X 1 28 4 reserv
10 Ingemar Larsson NGF 15 13 7 11 10 6 X 34 5 reserv
11 Harry Engman Lindepircka 16 11 16 13 8 12 X 44
12 Anders Björk NGF 22 14 17 18 12 16 5 47
13 Aarne Palosaaari Lindepircka 11 8 8 X X 13 X 29
14 Reino Mujo Degerfors X X 11 15 4 X X 30
15 K-G Olsson Fellingsbro DM 3 X 18 16 X 7 X 41  SM 2012
Dam Senior 15% eller minst 3st
1 Emma Forsberg Degerfors DM 1 X 1 X X X X 1  SM 2012
2 Lena Göthberg Degerfors DM 2 X X X X X X 0  SM 2012
3                    
Dam Veteran 15% eller minst 3st
1 Tuula Pesonen Karlskoga X 1 1 1 2 X 2 5  SM 2012
2 Inger Ekbom NGF DM 1 2 2 2 1 1 1 5  SM 2012
3                    
Ä Dam Veteran 15% eller minst 3st
1 Siv Hård NGF 2 1 1 2 1 2 1 4  SM 2012
2 Mona-L Munnukka  Karlskoga X X X 1 X 1 X 2  SM 2012
3 Barbro Andersson Fellingsbro DM 1 X X X X 3 X 3  SM 2012
4