Mantorpsryttarna 2007-09-29
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2007-09-30 kl. 19:11
Klass 1 - Fälttävlan 1.00 Ridhäst
Klass 2 - Fälttävlan 0.90 Ridhäst
Klass 3 - Fälttävlan MSV B Kategori D
Klass 4 - Fälttävlan Lätt Kategori B
Klass 4 - Fälttävlan Lätt Kategori C
Klass 4 - Fälttävlan Lätt Kategori D
Klass 5 - Fälttävlan Debutant (070) Kategori B
Klass 5 - Fälttävlan Debutant (070) Kategori C
Klass 5 - Fälttävlan Debutant (070) Kategori D
Klass 44 - Fälttävlan DM Kategori B
Klass 44 - Fälttävlan DM Kategori C
Klass 44 - Fälttävlan DM Kategori D
Klass 66 - Fälttävlan Lag DM Lag Kategori B
Klass 66 - Fälttävlan Lag DM Lag Kategori C
Klass 66 - Fälttävlan Lag DM Lag Kategori D

Klass 1 - Fälttävlan 1.00 Ridhäst
Mantorpsryttarnas Fälttävlan
100
44 anmälda, 34 startande, 9 placerade
Premier
Ground jury
Domare C: AnnKristin Karlsson
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Katrin NorlingCobio Taste xx500,00 kr    
 Mantorpsryttarnabloomerale - national zenith43,5069,4000,0004:274,44,447,9
2Christine LöfgrenGoofy400,00 kr    
 Åkerbo R&KSChirac - Duell51,0065,2000,0004:201,61,652,6
3Katrin NorlingFlowerhills Extravagance300,00 kr    
 MantorpsryttarnaNautilus - Clover Hill44,3068,0000,0004:378,48,452,7
4Evelina JohanssonMarion250,00 kr    
 Valåsens RSSo What - Alen Furst58,5060,4000,0004:2644,062,5
5Mikaela EricssonE.U Marco250,00 kr    
 Waxholms FRKIrco Marco - Eudaemon xx56,3465,6004,0004:295,25,265,5
6Camilla BergqvistIvan250,00 kr    
 MantorpsryttarnaOkänd54,0467,3004,0004:357,67,665,6
7Emma RosenqvistHighlander250,00 kr    
 Bollnäs RSOkänd - Okänd57,0461,3004,0004:378,48,469,4
8Kjell JohanssonRemi250,00 kr    
 Kiladalens LantligaMintage xx - Hartung57,0863,3008,0004:295,25,270,2
9Malin TörnqvistCarmen250,00 kr    
 Boxholms RKZeppelin - Monaco57,0858,5008,0004:3688,073,0
 
10Olivia BjöersdorffTariff     
 RK UddenTrofé - Imperator51,0466,5004,0005:011818,073,0
11Nathalie MortensenKilpatrick Count     
 Djursholms RKKings Master - Colourfield54,0174,5011,0005:0519,619,674,6
12Sandra JohanssonHiggins     
 Valåsens RSPassepartout - Landrat54,0465,0004,0005:0419,219,277,2
13Jonna PedersenMagnet     
 Gärds RFMagini - Urbino60,0066,0000,0005:0720,420,480,4
14Ebba KarlssonBerthram Af Tollstad     
 MantorpsryttarnaMintage xx - Lambert57,81378,10513,0004:5716,416,487,2
15Christian MalmgrenCape Breeze JM     
 Sydslättens RFBriar - Irco Marco62,31270,90012,0004:511414,088,3
16Mathias GustafssonEnrico     
 Katrineholms RF 57,8776,9037,0005:1724,424,489,2
17Josefine AnderssonCalibrate     
 BrokindsryttarnaBlakeney - Super Concorde58,51673,40016,0005:0519,619,694,1
18Sara KvickMagic Rock Et     
 Örebrotraktens RFMagini - Rocky59,3864,6008,0005:2427,227,294,5
19Tord WestergrenUseppo     
 Boxholms RKLarino - Mytens57,01479,20614,0005:2326,826,897,8
20Thilo MarahrensWanjana     
 Kinda RFWanderbursch II - Eisenherz I55,5466,6004,02005:1021,641,6101,1
21Alexandra LampeMunsboro Hurricane     
 Linköpings FKOkänd - Okänd71,31277,70412,0005:2226,426,4109,7
22Ida SigvardssonMa Damme Y     
 MantorpsryttarnaDammen - Swift69,0869,6008,0006:0041,641,6118,6
23Stina NermanCharline X     
 MantorpsryttarnaZeppelin - Brabant51,0066,8000,06004:4411,271,2122,2
24Frida NivaSanciero     
 Vingåkers RFCalvados - Matador63,0467,8004,02005:5539,659,6126,6
25Caroline RosengrenCaballero     
 MantorpsryttarnaCavalier Royale - Uncle Walter xx57,8463,5004,04005:2326,866,8128,6
26Emma AnderssonTambourine Man     
 Kinda RFVasco - Young gold63,0470,0004,06005:262888,0155,0
27Ebba NilssonQuebec     
 Stora Wäsby FRKQuite Easy - High Perch xx62,31670,50016,06005:212686,0164,3
28Lisa JäderlundSimson     
 Stockholms FKSteves Friend - Premier Violon52,5   Ute.     
29Amanda GabrielssonHortensia     
 MantorpsryttarnaZeppelin - Bordeaux57,0974,1019,0   Ute. 
30Amanda JohanssonKimber Lie     
 Kiladalens LantligaLucky Light - Uttini61,51262,00012,0   Ute. 
31Charlotte BerglundUsma     
 Leksands RKZuidpool - Satelliet63,01378,40513,0   Ute. 
32Nathalie MortensenJan Henry     
 Djursholms RKbe my chief66,0066,6000,0   Ute. 
33Josefin StormZirap     
 MantorpsryttarnaZeppelin - Crested Lark xx70,5859,8008,0   Ute. 
34Josefin StormZaccarin     
 MantorpsryttarnaZeppelin - Ottar73,5   Ute.     
 Angelica EgforsRay of Light     
 RK UddenPentagon - Labrador0,0   0,0   0,00,0
 Sofia RidderstadZebulon     
 MantorpsryttarnaSorba - Trofe0,0   0,0   0,00,0
 Louise TegnerGoliat     
 Färingsö RSCadiac - Duncan0,0   0,0   0,00,0
 William NilssonFryerOrchid Beauty     
 MantorpsryttarnaMalvernico - Warning0,0   0,0   0,00,0
 Ida SöderberghDaylight     
 Nybro RidklubbChess - Asterix0,0   0,0   0,00,0
 Helena LundbergCarlos Reviere     
 Fornboda RyttareCastor - Ceylon0,0   0,0   0,00,0
 Emma NilssonJoackim     
 Åkerbo R&KSokänd0,0   0,0   0,00,0
 Totta OganderCarthagi Z     
 Värmdö RidklubbCarthago Z - Iowa0,0   0,0   0,00,0
 Joakim JärnQueseron     
 Stora Wäsby FRKQuides - Flyinge Tolstoy0,0   0,0   0,00,0
 Therese JärnJust Joss     
 Stora Wäsby FRKMalvernico - Diaghlyphard0,0   0,0   0,00,0
 
till toppen

Klass 2 - Fälttävlan 0.90 Ridhäst
Mantorpsryttarnas Fälttävlan
42 anmälda, 36 startande, 9 placerade
Ground jury
Domare C: Annica Hubner
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Saga LarssonEscape     
 Stora Wäsby FRKLafitte - Eisenbarth43,5057,0000,0002:5322,045,5
2Caroline AnspachMy Marion     
 Kinda RidklubbOkänd - Okänd49,5460,3004,0003:0000,053,5
3Sara LindbergFideli     
 MantorpsryttarnaOkänd - Okänd51,8457,4004,0003:0100,055,8
4Åsa EnerothVan Damme     
 Örebro FKDammen - Cadmus51,0858,0008,0003:171,61,660,6
5Mikaela FahlcrantzWind Spirit     
 Leksands RKRichard of York - Steve´s Friend60,8464,1004,0003:0600,064,8
6Josefine ÅgrenDiesel     
 Strängnäsbygd. RFBistro - Figaro65,3064,7000,0003:1000,065,3
7Anna AnderssonAlouette     
 Boxholms RKPorfyr - Herkules65,3056,8000,0003:0900,065,3
8Sofia ZanderEasy to love     
 MantorpsryttarnaQuite Easy 958 - Robin Z 72356,3062,0000,0003:381010,066,3
9Malin KrugelDevil´s Delight     
 Örebro FKBe My Chief xx - Chief Singer xx57,0862,3008,0003:171,61,666,6
 
10Sofi ÖhlundAtarco     
 Vimmerbyortens RFEighty Eight Keys xx - Porfyr43,52576,50925,0003:0800,068,5
11Terese HagmanWanessa     
 Katrineholms RFOkänd - Okänd65,3051,4000,0002:493,63,668,9
12Emma KarlssonAndreas     
 Vretagymnasiets HFAlpen Fürst - Emir70,5062,0000,0003:1300,070,5
13Thilo MarahrensTracy Racer     
 Kinda RFStrong Statement - Sir Tor70,5063,6000,0002:5800,070,5
14Charlotta ErikssonEuston     
 Kinda RFEpson - Lochnager xx63,8061,6000,0003:369,29,273,0
15Tove BirgerssonCoprina     
 Vimmerbyortens RFSunshine Prince833 - Sober 68561,51262,00012,0003:0500,073,5
16Ida KarlssonCash     
 BrokindsryttarnaChess - Alcatraz65,3972,6059,0003:202,82,877,1
17Marie RitzenIrcos Mariana     
 NyckelryttarnaIrco Marco - Stove Friend xx72,8055,4000,0002:474,44,477,2
18Ida GillmanZebrina     
 Motala RFTabac - Arram63,8457,6004,0002:3011,211,279,0
19Ida SigvardssonMulberry     
 Mantorpsryttarnaokänd69,8168,3011,0003:4010,810,881,6
20Evelina DanielssonBertone     
 FolkungabygdenBellini - Carnoustie xx81,0456,0004,0002:5322,087,0
21Elin WestlundCopernicus     
 BrokindsryttarnaMaraton - Singapore51,8458,8004,02003:431232,087,8
22Lina KarlssonWancie     
 Rappestad RKPatijn - Heineke59,3864,9008,02003:150,820,888,1
23Sophia FolkessonTremendous Time     
 Waxholms FRKOldtimer xx - Utrillo66,0453,1004,02003:244,424,494,4
24Caroline AlvinGaressa     
 Kinda RFTestarossa - Osterglanz xx55,53384,401733,0003:369,29,297,7
25Matilda NygrenCalabas Kilen     
 Bjärka-Säby RFSolos Carex - Dorpas64,5859,0008,02003:358,828,8101,3
26Josefin PetterssonSambucus     
 Borensbergs RFShogun - Pontus87,0669,6026,0003:348,48,4101,4
27Sara LindbergBe Spectacular**     
 MantorpsryttarnaSpectacular Tide - Diaghlyphard59,33994,902739,0003:317,27,2105,5
28Hanna VikströmNova     
 LinköpingsryttarnaKing marco - Glacial xx87,81253,40012,0003:3388,0107,8
29Maria FlinkCaruso     
 MantorpsryttarnaCardento - Legat75,8060,6000,02003:4412,432,4108,2
30Emma DanielssonRatima     
 Leksands RKRilke - Feuerschein I71,3063,5000,04004:4235,675,6146,9
31dalibor LacinaSacramento     
 Stora Wäsby FRKamulet - gurioso75,0462,5004,06004:2629,289,2168,2
32Håkan BenschjöldKee Wee Lee     
 Kalmar HästspHSKWetano - Eight Eight Keys54,0465,6004,0   Ute. 
33Karin PalmerToddy     
 RK UddenOkänd - Okänd72,01265,90012,0   Ute. 
34Lindha NiklassonVargtass     
 MantorpsryttarnaEighty Eight Keys - CeylonUte.         
34Caroline JeppssonLadylike II KLT     
 VästerviksortenMontgomery - Little BoyUte.         
34Hanna VikströmEddison     
 LinköpingsryttarnaElectro - IllumUte.         
 Amelie AxénAthos     
 Mantorpsryttarnaokänd - okänd0,0   0,0   0,00,0
 Erika HertzellLittle Eros     
 Norrköpingsort.L.M. Limaal - Nior0,0   0,0   0,00,0
 Sofia HjalmarssonElectra     
 Kumla RidklubbElectro - Stanford0,0   0,0   0,00,0
 Therese JärnCaiquiri     
 Stora Wäsby FRKCalvados - River Scape xx0,0   0,0   0,00,0
 Therese ElverstedtBig Master     
 Dyltabruks RFIrco Marco - Democritos0,0   0,0   0,00,0
 Natasja ChristensenMarlborough Hill     
 DanmarkMayhill0,0   0,0   0,00,0
 
till toppen

Klass 3 - Fälttävlan MSV B Kategori D
Mantorpsryttarnas Fälttävlan
13 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Ground jury
Domare C: Karin Gomér
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Olivia BjöersdorffFerrari     
 RK UddenOkänd54,5865,1008,0005:0318,818,881,3
2Åsa JonssonMilou     
 Stora Wäsby FRKIsaksbo Jeronimo - Hanover Super Dan63,2465,3004,0004:5214,414,481,6
3Frida NivaCream NCoffee     
 Vingåkers RFPontiac - Aramis65,5067,7000,0005:011818,083,5
 
4Matilda JosefssonMunsboro Pringles     
 Fjälkestads RKOkänd66,3459,7004,0004:5314,814,885,1
5Amanda AlbrektssonBaileys     
 Bergs HästklubbRolls Royce - Värnbergs Neptunus57,6062,5000,0005:3431,231,288,8
6Klara SundsvikNwana     
 Stora Wäsby FRKOkänd67,9466,1004,0005:1423,223,295,1
7Karin ForsbergIris     
 Mantorpsryttarnaokänd63,2869,0008,02004:5415,235,2106,4
8Karolina GahneGrange Flynn Sparrow RC 95     
 Uppsala PKAschfield Festy - Callow Feenish Mairtin49,7470,7004,0   Ute. 
9Karin SindahlZic Zac     
 Dyltabruks RFMac Beth xx II A 7323 RP - Lucas53,7   Ute.     
10Nathalie ColvåsLooyd     
 Värnamobygdens RFÖrnäs Sun Boy RW 27 - Okänd54,51675,60016,0   Ute. 
11Alexandra LampeMunsboro Ard Riogh     
 Linköpings FKOkänd - Okänd56,1868,9008,0   Ute. 
12Emmelie ThulinPolly     
 Tenhults RFApollo - Flight58,41278,20012,0   Ute. 
 Emma RosenqvistÅstratorps Monty     
 Bollnäs RSXandino RNF - Fridolf RNF S-0,0   0,0   0,00,0
 
till toppen

Klass 4 - Fälttävlan Lätt Kategori B
Mantorpsryttarnas Fälttävlan
2 anmälda, 2 startande
Ground jury
Domare C: Karin Gomér
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
 
1Louise BurenbyMaximillian     
 Holavedens LantligaMilton - Anix59,3053,0000,00 4:072,82,862,1
2Lydia LaudonZitat     
 Boxholms RKGlansevin Gadabout RW 80 - Hellekis Timjan RW 3149,5469,1004,020 4:166,426,479,9
 
till toppen

Klass 4 - Fälttävlan Lätt Kategori C
Mantorpsryttarnas Fälttävlan
14 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Ground jury
Domare C: Karin Gomér
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Hedwig TegelmarkSavona     
 Leksands RKZansibar - Prinsen48,0063,2000,0003:3600,048,0
2Ulrika AppelqvistLindqvistAxner     
 MantorpsryttarnaOkänd - -51,8056,4000,0003:4200,051,8
3Emma GustafssonFredriksbergs Sonat     
 Boxholms RKFr. Kavat RNF - Smedhults Cavat RNF53,3462,8004,0003:4400,057,3
4Robyn GustafssonGervides Zeus     
 Vätö RidklubbTexas - Fakir II58,5057,4000,0003:2822,060,5
 
5Johanna NystedtGreatest Moyson     
 MantorpsryttarnaBrantshammar Bell Dara - Knockranny Ruby CSB 13460,8464,0004,0003:4700,064,8
6Cecilia RydgrenMilk Shake     
 Skogslottens RFFredriksbergs Chopin65,3057,8000,00 3:4500,065,3
7Louisa GrablerRiko     
 Nynäshamns RKokänd - okänd55,51270,20012,0003:2822,069,5
8Camilla LandbergPolly     
 Motala RFOkänd63,0860,0008,0003:3800,071,0
9Clara Zhong BerganderTajpas Papiona     
 Nynäshamns RKCarneval II RW - Wärnanäs Peng RW51,0052,0000,02203:37022,073,0
10Emma LindströmLucky Fellow     
 Roslagens R&KKOkänd63,82687,301426,02003:46020,0109,8
11Clara Zhong BerganderSimone     
 Nynäshamns RKSkattegårds Miramis RNF S- - Flight RNF S-59,3860,0008,04004:3418,458,4125,7
12Jannice AnderssonCarrie     
 BrokindsryttarnaOkänd - Okänd54,0465,5004,0   Ute. 
13Hanna ForsbergDonatello     
 Vätö RidklubbFredriksbergs Dali RNF S- - Burton Starlight RNF63,8   Ute.     
14Johanna SetterbergTamlin II     
 Mjölby RidklubbCoed Coch Targed - Coed Coch Barwn65,3857,7008,0   Ute. 
 
till toppen

Klass 4 - Fälttävlan Lätt Kategori D
Mantorpsryttarnas Fälttävlan
15 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Ground jury
Domare C: Marita Lindberg
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Amelie AxénRetanach It Girl     
 MantorpsryttarnaDerwen Gentleman - Derwen Royal Express41,3460,2004,0003:151,21,246,5
2Annie LindholmEl Chico     
 Blå Bergens RFOkänd51,0460,6004,0003:170,40,455,4
3Andrea FrostgårdFaulty Mist     
 Flyinge RFOkänd53,3059,2000,0003:0844,057,3
 
4Malin AnspachLackenroe Lady     
 Kinda RFokänd - okänd58,5578,2055,00 3:2300,063,5
5Hanna GrymeVelata     
 Nyköpings RSOkänd63,8060,0000,00 3:3300,063,8
6Linn RobertsFredriksbergs Mork     
 Nykils R&KSJolly Roger - Lobsang57,0458,0004,0003:465,25,266,2
7Siri ForsbergRomio     
 Roslagens R&KKOkänd72,0864,1008,0003:2000,080,0
8Julia GabrielssonFreddie     
 MantorpsryttarnaOkänd40,5861,2008,04003:579,649,698,1
9Kajsa GranbergClay     
 MantorpsryttarnaGrus 363 - El Borr ox51,0865,3008,060 4:181878,0137,0
10Malin ZeilonDutchess     
 Vimmerbyortens RFPower Boy50,3   Ute.     
11Sofia GustafssonGo Go Boy     
 NyckelryttarnaOkänd - Okänd57,8060,2000,0   Ute. 
12Johanna WärnAkasia     
 Boxholms RKOkänd65,3   Ute.     
 Victoria WahrbyIrish Coffee     
 Holavedens LantligaOkänd0,0   0,0   0,00,0
 Hedvig WikPinoccio     
 Dyltabruks RFPico - Brilliant0,0   0,0   0,00,0
 Elin WestlundBallymore Lucador     
 MantorpsryttarnaÖxenholm Matador - Doon Paddy0,0   0,0   0,00,0
 
till toppen

Klass 5 - Fälttävlan Debutant (070) Kategori B
Mantorpsryttarnas Fälttävlan
8 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Ground jury
Domare C: Marita Lindberg
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Ida JohanssonTin-Tin     
 Skogslottens RFOkänd - Okänd59,3062,9000,00 4:020,80,860,1
2Julia AnderssonCaj     
 Mantorpsryttarna (1) 63,8056,3000,00 3:4600,063,8
 
3Hanna KarlssonBaxton Boy     
 Rappestad RKOkänd68,3047,3000,00 3:440,40,468,7
4Elin VahlbergLucke     
 Nyköpings RSPontus - Uplands Bronze66,0068,2000,00 3:363,63,669,6
5Emma WestbergZacco     
 Nyköpings RSThe Hale Helias - Jesper57,0458,1004,020 4:3413,633,694,6
6Julia PerssonJantets Santana     
 Mantorpsryttarna (3)Hellekis Timjan RW 31 - Elliot60,8051,0000,0   Ute. 
7Elin LundbergHedvig     
 Mantorpsryttarnaokänd - okänd67,5   Ute.     
 Jeff SternerAurora     
 Grankärrs GROkänd0,0   0,0   0,00,0
 
till toppen

Klass 5 - Fälttävlan Debutant (070) Kategori C
Mantorpsryttarnas Fälttävlan
20 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Ground jury
Domare C: Marita Lindberg
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Maja BengtsdotterPolka     
 Skogslottens RF (1)Okänd49,5051,0000,0003:511,61,651,1
2Emelie JohanssonBaileys     
 Skogslottens RF (1)Okänd48,8452,4004,0003:501,21,254,0
3Lisa DanielssonThomson     
 Åkerbo R&KSOkänd - Okänd51,8060,2000,0004:2314,414,466,2
4Isabella GöranssonJokinenNonni     
 Skånsta RyttarePoramse - Anix66,0054,2000,0003:204,84,870,8
5Michaela SöderlundStar     
 Vimmerbyortens RFOkänd - Okänd48,8058,4000,02003:563,623,672,4
 
6Erika LundénMunsboro Whizzer     
 Åkerbo R&KSOkänd - Okänd52,5060,3000,02003:501,221,273,7
7Matilda DahlmanApella fra Höjbo     
 Täby Galopps PKSilver Socks75,0053,9000,0004:005,25,280,2
8Lisa LundbergAngel     
 Mantorpsryttarna (3) 46,5460,0004,02004:1611,631,682,1
9Isabella ÖsterTarzan     
 Mantorpsryttarna (2)Torbellino RNF 148 - Robin RNF 12965,3060,0000,0004:3117,617,682,9
10Karolina GahneGräns Rosmarin     
 Uppsala PKÖxenholm Marble Jr RC 61 - Uranus RC 6053,3059,1000,02004:2414,834,888,1
11Maria AnderssonKantje´s Vigo     
 Mantorpsryttarna (2)Marits Mistique - Kantje´s Korporaal51,8062,4000,02004:3920,840,892,6
12Sofia WångeÅhms Jazz     
 Jönköpings FKBrozzan - Casimirsborgs Avocado57,0059,8000,04004:4523,263,2120,2
13Frida Rosén HagertPercy Påpee     
 Jönköpings FKCarolinas Foxglove RW - Uttini57,8042,9000,04004:472464,0121,8
14Josefine HöögNero     
 MantorpsryttarnaSträtes Karbin - Hiawatha59,3060,0000,06004:5025,285,2144,5
15Malin AnderssonPentagon     
 Stjärnorps RK (1)Wärnanäs Peng RW 64 - Vallrum Objekt73,5055,7000,0   Ute. 
16Frida BorringPower´n touch     
 MantorpsryttarnaPower Boy RP 112 - Ekelunds Anjo RW 3074,3053,7000,0   Ute. 
17Ida JohanssonMiss Zindyrella     
 Alvastraryttarna Ute.         
 Hillevi Persson LidholmRiwal Af Sten     
 Motala RFRoel S0,0   0,0   0,00,0
 Johanna EdvardssonBella     
 Hageby RidklubbOkänd - Okänd0,0   0,0   0,00,0
 Ronja EdgarTrixi Fire     
 Kinda RFO0,0   0,0   0,00,0
 
till toppen

Klass 5 - Fälttävlan Debutant (070) Kategori D
Mantorpsryttarnas Fälttävlan
41 anmälda, 34 startande, 9 placerade
Ground jury
Domare C: Marie Denitton
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Ellen BeckmanZamarit     
 Stora Wäsby FRKZaron - Pontus51,8047,9000,0003:113,63,655,4
2Elin EricsonFredriksbergs Nelly     
 Östra Sörmlands LJolly Roger RNF - Smedhults Cavat RNF55,5056,1000,0003:3300,055,5
3Emma LarssonMillion     
 Färingsö RSGolden Rover - Sliove Dara57,8054,8000,0003:2400,057,8
4Sara Johnsson EdholmKilberry Careful     
 Östra Sörmlands LOkänd - Okänd55,5056,5000,0003:474,84,860,3
5Rebecca PerssonGilbert     
 Farsta RVKamik Breeze - Kimble58,5461,6004,0003:2300,062,5
6Sanna AnderssonIsak     
 Stjärnorps RK (1)Silverlea Rambo - Peregrin55,5464,2004,0003:464,44,463,9
7Amanda HederénCrescendo Rudolf     
 Norsholms RFSynod Rembrandt - Nebo Brenin57,8054,1000,0003:526,86,864,6
8Karolina NordströmBolla     
 Mantorpsryttarna (1)okänd - okänd59,3056,9000,0003:5066,065,3
9Sebastian RydellJunior     
 Mjölby Ridklubbokänd - okänd59,3053,0000,0003:547,67,666,9
 
10Isabella GöranssonJokinenMazetti     
 Skånsta RyttareMichigan - Billy63,0449,8004,0003:3300,067,0
11Erika GarciaTwix     
 Stora Wäsby FRKokänd - okänd61,5060,3000,0003:537,27,268,7
12Madeleine JohanssonMilton     
 Skogslottens RF (1)Okänd - okänd69,0056,1000,0003:190,40,469,4
13Ronja JohanssonSilvana     
 Ydre RidklubbYoung Winsome`s Adrian - Elegant70,5052,8000,0003:2700,070,5
14Helena WiklundMixan     
 NyckelryttarnaOkänd74,3057,6000,0003:2300,074,3
15Sofie PeterssonKamira     
 EkenryttarnaOkänd - okänd68,3056,6000,0003:599,69,677,9
16Susanna SjöströmBillan     
 Mantorpsryttarna (3)Ballestero - Belezar69,81278,50012,0003:2100,081,8
17Jennifer MikkonenBrolötens Cinnabar     
 RK FinspångFinney Master RC - Lambay Inver RC53,3058,5000,02003:589,229,282,5
18Evelina ArlehedStarias Cassiopeia     
 Norrköpingsort.Saimir RNF 73 - Wootton Bracken RNF 762,3059,3000,02003:360,420,482,7
19Matilda StafverfeldtTamarro     
 Stora Wäsby FRK 60,0060,0000,02003:485,225,285,2
20Amanda AnderssonMusslan     
 Stjärnorps RK (1)Chock - Mimik58,5452,5004,02004:151636,098,5
21Moa BuchbornWilma     
 Vätö RidklubbOkänd65,3050,3000,04003:360,440,4105,7
22Emilia JohanssonMindra     
 Mantorpsryttarna (1)Mineaux - Diamant ox54,0453,4004,04503:485,250,2108,2
23Johanna SetterbergChilla     
 Mjölby RidklubbChester - okänd71,3053,7000,02004:2419,639,6110,9
24Alexandra NordströmTess     
 NyckelryttarnaGolden Discovery - Lobeen Larry66,8467,0004,02004:2620,440,4111,2
25Anna LarssonHagens Andor     
 Fornboda RyttareFredriksminde Hazy Chance - Blue Chief62,3470,8004,04004:1716,856,8123,1
26Ida WeidmanFighting Spirit     
 Flensbygdens RFGLANSEVIN GADABOUT RW 80 - TAKE A REEF xx66,0055,1000,040 4:1817,257,2123,2
27Lovisa BengtssonDiesel     
 RK FinspångFandango - Merrie Master RNF65,3058,3000,06004:3122,482,4147,7
28Victoria GewerthsEros Of Ireland     
 Skogslottens RFokänd - okänd71,3061,0000,04005:2142,482,4153,7
29Malin LagervallKatitzi     
 Boxholms RK 81,0467,3004,06005:4250,8110,8195,8
30Karin WallinShaad     
 Norsholms RFokänd - okänd60,8056,6000,0   Ute. 
31Clara FredheimIrish Tess     
 Norrköpingsort. 60,8   Ute.     
32Matilda AndersonKrasse     
 MantorpsryttarnaOkänd69,0470,6004,0   Ute. 
33Amanda LarenssonLundhXanté     
 Åsarnas RKokänd71,32490,601224,0   Ute. 
34Frida PerssonBatman     
 Mantorpsryttarna (2)  - -79,5454,1004,0   Ute. 
 Malin BorringDélle     
 MantorpsryttarnaVerona´s Bo-Gi RP 134 - Power Boy RP 1120,0   0,0   0,00,0
 Lina KarlssonDoddi     
 Rappestad RKOkänd - Okänd0,0   0,0   0,00,0
 Elin CalmenstenAlexander     
 Norrköpingsort. 0,0   0,0   0,00,0
 Fredrik HambergSkousboe Sunwise     
 Djursholms RKÖxenholm Markbook - Öxenholm Godot0,0   0,0   0,00,0
 Therese HjerténDimo     
 Knivstaortens RKNasser - Rocket0,0   0,0   0,00,0
 Ebba MelinHickory     
 Skogslottens RFokänd - okänd0,0   0,0   0,00,0
 Joanna StrömDimmans Martini     
 Skånsta RyttareJolly Roger RNF - Zuidpools Rufus v Nomad RNF0,0   0,0   0,00,0
 
till toppen

Klass 44 - Fälttävlan DM Kategori B
Mantorpsryttarnas Fälttävlan
1 anmälda, 1 startande, 3 placerade
Ground jury
Domare C: Karin Gomér
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Lydia LaudonZitat     
 Boxholms RKGlansevin Gadabout RW 80 - Hellekis Timjan RW 3149,5469,1004,020 4:166,426,479,9
 
till toppen

Klass 44 - Fälttävlan DM Kategori C
Mantorpsryttarnas Fälttävlan
7 anmälda, 7 startande, 3 placerade
Ground jury
Domare C: Karin Gomér
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Ulrika AppelqvistLindqvistAxner     
 MantorpsryttarnaOkänd - -51,8056,4000,0003:4200,051,8
2Emma GustafssonFredriksbergs Sonat     
 Boxholms RKFr. Kavat RNF - Smedhults Cavat RNF53,3462,8004,0003:4400,057,3
3Johanna NystedtGreatest Moyson     
 MantorpsryttarnaBrantshammar Bell Dara - Knockranny Ruby CSB 13460,8464,0004,0003:4700,064,8
 
4Cecilia RydgrenMilk Shake     
 Skogslottens RFFredriksbergs Chopin65,3057,8000,00 3:4500,065,3
5Camilla LandbergPolly     
 Motala RFOkänd63,0860,0008,0003:3800,071,0
6Jannice AnderssonCarrie     
 BrokindsryttarnaOkänd - Okänd54,0465,5004,0   Ute. 
7Johanna SetterbergTamlin II     
 Mjölby RidklubbCoed Coch Targed - Coed Coch Barwn65,3857,7008,0   Ute. 
 
till toppen

Klass 44 - Fälttävlan DM Kategori D
Mantorpsryttarnas Fälttävlan
7 anmälda, 7 startande, 3 placerade
Ground jury
Domare C: Marita Lindberg
 
PlatsRyttareHästPremieDressyr
Hoppning
Uthållighetsprovet
Totalt
 KlubbHärstamningStraffp.FelTidTidsfelStraffp.HinderfelTidTidsfelStraffp.Straffp.
1Amelie AxénRetanach It Girl     
 MantorpsryttarnaDerwen Gentleman - Derwen Royal Express41,3460,2004,0003:151,21,246,5
2Malin AnspachLackenroe Lady     
 Kinda RFokänd - okänd58,5578,2055,00 3:2300,063,5
3Linn RobertsFredriksbergs Mork     
 Nykils R&KSJolly Roger - Lobsang57,0458,0004,0003:465,25,266,2
 
4Julia GabrielssonFreddie     
 MantorpsryttarnaOkänd40,5861,2008,04003:579,649,698,1
5Kajsa GranbergClay     
 MantorpsryttarnaGrus 363 - El Borr ox51,0865,3008,060 4:181878,0137,0
6Sofia GustafssonGo Go Boy     
 NyckelryttarnaOkänd - Okänd57,8060,2000,0   Ute. 
7Johanna WärnAkasia     
 Boxholms RKOkänd65,3   Ute.     
 
till toppen

Klass 66 - Fälttävlan Lag DM Lag Kategori B
Mantorpsryttarnas Fälttävlan
Lag DM Ponny
2 anmälda, 2 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieTotalt
 KlubbHärstamningStraffp.
2Julia AnderssonCaj  
 Mantorpsryttarna (1) 63,8
 
6Julia PerssonJantets Santana  
 Mantorpsryttarna (3)Hellekis Timjan RW 31 - ElliotUte.
 
till toppen

Klass 66 - Fälttävlan Lag DM Lag Kategori C
Mantorpsryttarnas Fälttävlan
Lag DM Ponny
6 anmälda, 6 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieTotalt
 KlubbHärstamningStraffp.
1Maja BengtsdotterPolka  
 Skogslottens RF (1)Okänd51,1
2Emelie JohanssonBaileys  
 Skogslottens RF (1)Okänd54,0
 
8Lisa LundbergAngel  
 Mantorpsryttarna (3) 82,1
9Isabella ÖsterTarzan  
 Mantorpsryttarna (2)Torbellino RNF 148 - Robin RNF 12982,9
11Maria AnderssonKantje´s Vigo  
 Mantorpsryttarna (2)Marits Mistique - Kantje´s Korporaal92,6
15Malin AnderssonPentagon  
 Stjärnorps RK (1)Wärnanäs Peng RW 64 - Vallrum ObjektUte.
 
till toppen

Klass 66 - Fälttävlan Lag DM Lag Kategori D
Mantorpsryttarnas Fälttävlan
Lag DM Ponny
7 anmälda, 7 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieTotalt
 KlubbHärstamningStraffp.
 
6Sanna AnderssonIsak  
 Stjärnorps RK (1)Silverlea Rambo - Peregrin63,9
8Karolina NordströmBolla  
 Mantorpsryttarna (1)okänd - okänd65,3
12Madeleine JohanssonMilton  
 Skogslottens RF (1)Okänd - okänd69,4
16Susanna SjöströmBillan  
 Mantorpsryttarna (3)Ballestero - Belezar81,8
20Amanda AnderssonMusslan  
 Stjärnorps RK (1)Chock - Mimik98,5
22Emilia JohanssonMindra  
 Mantorpsryttarna (1)Mineaux - Diamant ox108,2
34Frida PerssonBatman  
 Mantorpsryttarna (2)  - -Ute.
 
till toppen

Klass 66 - Fälttävlan Lag DM Lag
5 startande lag
 
PlatsKlubbLagnrTotalt
  Lagledare
   RyttareHästStraffp. 
1Skogslottens RFLag 1174,5
   
 
   Maja BengtsdotterPolka51,1 
   Emelie JohanssonBaileys54,0 
   Madeleine JohanssonMilton69,4 
2MantorpsryttarnaLag 1237,3
   
 
   Julia AnderssonCaj63,8 
   Karolina NordströmBolla65,3 
   Emilia JohanssonMindra108,2 
3Stjärnorps RKLag 1Ute.
   
 
   Sanna AnderssonIsak63,9 
   Malin AnderssonPentagonUte. 
   Amanda AnderssonMusslan98,5 
4MantorpsryttarnaLag 3Ute.
   
 
   Julia PerssonJantets SantanaUte. 
   Lisa LundbergAngel82,1 
   Susanna SjöströmBillan81,8 
5MantorpsryttarnaLag 2Ute.
   
 
   Isabella ÖsterTarzan82,9 
   Maria AnderssonKantje´s Vigo92,6 
   Frida PerssonBatmanUte. 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport